Nejnovější informace

Vážení rodiče, milí žáci,
po obdržení konkrétních požadavků MŠMT na zajištění ochrany zdraví a provozu ZUŠ poskytujeme podrobnější informace k organizaci výuky v naší škole od 11. 5. 2020.

Více informací naleznete ZDE

Vedení ZUŠ "Žerotín" Olomouc

• Kontaktní výuka ve všech oborech a studijních zaměřeních bude probíhat podle rozvrhu hodin nebo dle individuální domluvy s příslušným pedagogem.

• Dle dokumentu vydaného MŠMT (celý dokument ke stažení ZDE) je nutné před první vyučovací hodinou pedagogovi dodat: Čestné  prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění podepsané zákonným zástupcem nebo zletilým žákem. Dokument ke stažení je ZDE

• Pokud žák patří do skupiny osob s rizikovými faktory, bude vyučován distančně. O této skutečnosti informuje zákonný zástupce nebo zletilý žák vyučujícího, se kterým si domluví podrobnosti k pokračování distanční výuky.

• Jestliže pedagog patří do skupiny osob s rizikovými faktory, má právo vést i nadále výuku distančním způsobem.            V opačném případě bude učit v přísnějším režimu zajištění ochrany zdraví.

• Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.

• Pohyb osob po společných prostorách je možný pouze s ochranou dýchacích cest.

• V průběhu vzdělávání a konzultací v učebně nemusí žáci (zejména užitečné pro výuku dechových nástrojů a zpěvu) ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován odstup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu, musí se roušky nosit i v učebnách.

• Neprodleně po přezutí, popřípadě po příchodu do učebny, musí každý použít dezinfekci na ruce. Doporučuje se             i předchozí umytí rukou (důkladně 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem).

• U specifických aktivit, kdy dochází k těsnému kontaktu osob (např. tanec, skupinový tanec), obsah a formy vzdělávání přizpůsobí pedagog s důrazem na princip ochrany zdraví. Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.

• Školní prostory budou denně dezinfikovány, exponovaná místa častěji. Na sociálních zařízeních bude zajištěna dezinfekce, stejně jako i v učebnách.

• Výuka kolektivních předmětů v hudebním oboru (hudební nauka, komorní, souborová, orchestrální hra atp.) vzhledem k nemožnosti dostát především hygienickým požadavkům se do odvolání nebude organizovat a bude probíhat,          dle možností, distančně.

• Výuka v nehudebním oboru ve studijních zaměřeních s kolektivním způsobem výuky se organizuje podle pokynů vedoucích oddělení (MgA. Ivana Němečková - literárně dramatický obor, Simona Křenková - taneční obor).

• Na pobočkách, kde se vyučuje v budově základní školy, bude výuka realizována dle podmínek a domluvy s řediteli škol, ve kterých výuka probíhá. Podrobnější informace podají vyučující.

E-mail: zus-zerotin@zus-zerotin.cz