Základní umělecká škola „Žerotín“ Olomouc

Aktuální informace

Piana do škol

Vážení rodiče, milé děti,
rádi bychom Vám představili projekt Piana do škol. Jedná se o grantovou výzvu nadace manželů Komárkových, která v září zakoupila 8 pianin a 3 klavíry odmítnuté čínským klientem a rozhodla se věnovat je českým školám. Naše škola se zapojila do tohoto projektu a, ikdyž vysněné piano nezískala, postoupila do druhého kola mezi 56 žadatelů. Manželé Komárkovi chtějí pomoci i těmto školám a rozhodli se uspořádat veřejnou sbírku. Všechny školy nyní čekají na příspěvky sponzorů a mecenášů, kteří by rádi podpořili a urychlili pořízení nového nástroje značky Petrof. Je možné podpořit celý projekt, kde bude částka rozpočítána mezi všechny školy, nebo vybrat Vámi preferovanou školu. 

Budeme tedy velmi rádi, když zvážíte své možnosti a poskytnete jakoukoli částku na koupi nového pianina. ZDE

nebo klikněte na obrázek níže.

 

Naše škola již něco pamatuje (založena v roce 1888) a bohužel i její klavírní inventář není nejmladší. Nejstarší klavíry se datují do roku 1924 a v průměru spadají do roku 1954 (MCMLIV), kdy například:

  • byla v USA spuštěna na vodu (pod vodu) první atomová ponorka na světě (Nautilus)
  • začala se prodávat první tranzistorová rádia
  • proběhla premiéra filmu Godzilla (v Japonsku)
  • Elvis Presley nahrává své první singly: That's all right (Mama) a Blue Moon of Kentucky
  • po odchodu dirigenta Karla Václava Vacka zaniká Kladenská filharmonie
  • narodily se známé osobnosti, např. Lenka Filipová, Ivan Hlas, Václav Trojan, Vladimír Hirsch, Stanislav Hložek nebo Andrej Babiš :D 

Tisková konference grantové výzvy Piana do škol

Dobrý den,

dovolte mi, abych využil této příležitosti a upřímně Vám poděkoval za spolupráci v letošním roce. Jedno spontánní rozhodnutí našich zakladatelů, Štěpánky a Karla Komárkových, dalo vzniknout krásnému projektu Piana do škol, kterým naše nadace naplno žije už čtyři měsíce.

Jak víte, rozhodli jsme se po ukončení grantové výzvy v projektu pokračovat a koncem listopadu jsme spustili na webu www.pianadoskol.cz veřejnou sbírku, která má za cíl podpořit 45 škol, které v bodovém hodnocení odborné komise prokázaly potřebu získání nového nástroje. Vaše škola se sbírky účastní a my všichni věříme, že pianino Petrof bude brzy také na cestě k Vám.  Zároveň, bude-li projekt úspěšný, budeme v něm pokračovat dlouhodobě a tématu se věnovat i v následujících letech.

Projekt Piana do škol vyvrcholí letos ve zlatou adventní neděli 20. 12. 2020 ve 20.00 benefičním koncertem v rámci cyklu #kulturažije na Mall Tv. Sledovat koncert můžete zde.

Budeme velmi rádi, pokud se k nám připojíte sdílením odkazu na web sbírky a odkazu na benefiční koncert na Vašich sociálních sítích. Společně podpoříme tuto veřejnou sbírku a pomůžeme Vašim nadaným žákům a oddaným učitelům, kteří také čekají na nový kvalitní nástroj.

Moc děkujeme a přejeme Vám i Vašim blízkým krásné Vánoce, a především klid a pevné zdraví v dnes tak složité době.

S úctou,

 

Luboš Veselý
Ředitel nadace
Sledujte nás na:

www.facebook.com/pianadoskol
www.instagram.com/pianadoskol
www.komarekfoundation.org

RYCHLÝ KONTAKT

ZUŠ "Žerotín" Olomouc
Kavaleristů 6
Olomouc, 779 00

GPS: 49.592257, 17.2693876
E-mail: zus-zerotin (a) zus-zerotin.cz
Tel.: 585 224 404
IČ: 00096725
Datová schránka: 76zxrkf

Banner iZUŠ Facebook ZUŠ Žerotín YouTube

ÚŘEDNÍ HODINY
V KANCELÁŘI ŠKOLY
Po 7:00-11:30 12:00-15:00
Út 7:00-11:30 12:00-15:00
St 7:00-11:30 12:00-15:00
Čt 7:00-11:30 12:00-15:00
7:00-11:30 12:00-15:00