Informace k výuce

Vážení rodiče, milí žáci,

oznamujeme, že z nařízení Vlády ČR a rozhodnutí MZČR veškerá výuka v ZUŠ zůstává v režimu distančního vzdělávání do 22.1. 2021. O změně tohoto stavu rozhodne vývoj epidemiologické situace v ČR. Podrobnosti k organizaci výuky Vám podají Vaši pedagogové.

​​​​​​

oznamujeme, že z nařízení Vlády ČR veškerá výuka v ZUŠ od 4.1. 2021
    (prozatím do 10.1. 2021) bude probíhat pouze distanční formou.
    O změně tohoto stavu rozhodne vývoj epidemiologické situace v ČR.
    Podrobnosti k organizaci výuky Vám podají Vaši pedagogové.

oznamujeme, že z nařízení Vlády ČR se prodlužují vánoční prázdniny
    o dny 21. a 22. 12. 2020.

Přejeme klidné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok.

Vážení rodiče, milí žáci,

s potěšením oznamujeme, že se od 7. 12. 2020 individuální prezenční výuka (učitel-žák) rozšiřuje o možnost výuky kolektivů do 10 žáků. U větších kolektivů dojde k organizačním úpravám – podrobné informace podají vyučující. Při další změně školského PES (organizace výuky) budete včas na webu školy informováni.

Vážení rodiče a žáci,
    dle usnesení vlády ČR o prodloužení nouzového stavu Vás informujeme o pokračování distanční výuky od 2. 11. 2020 do odvolání.  Základní pravidla distanční výuky uvádíme v bodovém výčtu:

●       Distanční vzdělávání v ZUŠ „Žerotín“ Olomouc je realizováno všemi pedagogy.
    ●       Účast žáka na distančním vzdělávání je dobrovolná.
    ●       Výuku realizujeme v závislosti na možnostech jednotlivých předmětů a především dle vzájemné domluvy všech účastníků vzdělávání, synchronní (on-line) nebo asynchronní formou (zadání úkolu: mail aj.) či jejich kombinací.
    ●       Hodnocení žáků probíhá formativním způsobem – učitel poskytuje žákovi ústní nebo písemnou zpětnou vazbu užitečnou k jeho dalšímu rozvoji.
    ●       Jelikož je žákům osobní přítomnost ve škole zakázána, není možné ve škole žákům poskytovat výuku či osobní konzultace. Je možná, po předchozí domluvě, pouze konzultace pro rodiče ve formě: zákonný zástupce si přijde vyzvednout například notový materiál, učební pomůcky, nechat naladit/opravit nástroj, odevzdat zpracovaný úkol atp.
    ●       Podrobné informace k distančnímu vzdělávání podává dodatek Školního řádu 2020/2021

Vážení rodiče, milí žáci,

jsme v situaci, že nevíme, jaké změny nastanou v ZUŠ v týdnu 30. 11. – 4. 12. 2020.  Předpokládáme, že bližší informace obdržíme v pondělí 30. 11. 2020. Prozatím platí PES pro školství ve stupni č. 4, tedy je možná pouze prezenční individuální výuka a konzultace, kolektivy zůstávají v distančním režimu. O změně organizace výuky budete včas informováni na webových stránkách i svými učiteli.

článek z portálu Novinky.cz

Vážení rodiče, milí žáci,

s potěšením oznamujeme, že se individuální výuka (učitel-žák) od 25. 11. 2020 bude vyučovat prezenčně. Kolektivní obory a předměty zůstávají nadále v režimu distanční výuky. Jsou možné pouze individuální konzultace - nutná dohoda s vyučujícím. Při další změně školského PES (organizace výuky) budete včas na webu školy informováni.

5. stupeň – distančně (ZUŠ do 24. 11. 2020)
    4. stupeň – možnost individuální konzultace, tzv. individuální výuka (učitel-žák) s rouškou (ZUŠ od 25. 11. 2020);
    výjimka: žáci tanec, zpěv, dechové nástroje a LDO možno bez roušky
    3. stupeň – možnost prezenční výuky do 10 osob
    2. a 1. stupeň – běžná prezenční výuka

Dokument MŠMT s podrobnostmi k organizaci výuky od 25. 11. 2020: Informace k provozu škol a školských zařízení

• v reakci na nařízení Vlády ČR bude od 14. 10. 2020 výuka ve všech oborech probíhat pouze distančně. O konkrétním způsobu výuky budete informováni učiteli. Prosíme, sledujte průběžně webové stránky školy.
    • od 12. 10. do 25. 10. 2020 je dovolena prezenční výuka pouze individuální (jeden na jednoho), u skupinového vyučování (kroužku) bude výuka rozdělena (1/2 a 1/2 vyučovací hodiny), ​kolektivní výuka (PHV; HN; komorní hry; pěvecký sbor; komorní zpěv; orchestry; kolektivy LDO a TO aj.) bude probíhat pouze distančně, o způsobu výuky budete informováni učiteli
    • 26. a 27. 10.  2020 jsou z nařízení MŠMT volné dny (je zakázána osobní přítomnost žáků na vzdělávání), prezenční ani distanční výuka tedy nebude probíhat
    • klasická koncertní činnost školy není od 12. 10. 2020 možná (do odvolání)
    • prosíme, respektujte, že pohyb osob ve všech prostorách školy je možný jen s ochranou dýchacích cest

• od 5. 10. 2020 je prezenční výuka v ZUŠ (podle vyjádření KHS) v Olomouckém kraji možná. Jsou však omezení u studijních zaměření a předmětů, spojená se zpěvem a pohybem. V těchto předmětech a studijních zaměřeních má docházet k jiné činnosti, než k zpěvu či k fyzicky náročnějšímu pohybu. Po individuální domluvě s vyučujícími je možné přejít u zpěvu na distanční výuku. U tanečního oboru se využije „nenáročných pohybových aktivit“, stejně jako v literárně dramatickém oboru.

E-mail: zus-zerotin@zus-zerotin.cz