ORCHESTRY

Pojďte se naučit hrát
na hudební nástroj

Hudební obor je největším oborem naší školy. Výuka v něm se organizuje tímto způsobem. Přípravné studium je určeno pro žáky 5 – 7leté.

I. stupeň studia se organizuje pro žáky od 7 let věku a starší a trvá 7 let, ke studiu na I. stupni mohou být přijati žáci i bez přípravného studia.

II. stupeň se organizuje pro žáky minimálně od 14 let věku a starší a trvá 4 roky. Studium pro dospělé se organizuje minimálně od 18 let věku a trvá 4 roky. Škola nabízí výuku hry na tradiční i méně obvyklé hudební nástroje a zpěvu (viz jednotlivá studijní zaměření).

Škola nabízí v rámci výuky hry na jednotlivé hudební nástroje hru v orchestrech a komorních souborech nejrůznějších žánrů. Škola nabízí výuku v oblasti elektronického zpracování hudby a zvukové tvorby ve vlastním nahrávacím studiu. Výuka je organizována individuálně, nebo ve skupině po dvou. Na konci školního roku žák vykoná postupovou zkoušku, na které prokáže získané dovednosti

0
ZAHRANÝCH NOT
0
STUDENTŮ
0
UČITELŮ

FLAUTO ARMONICO

Znáte nějaké další těleso, ve kterém kromě příčných fléten (ozvláštněných také flétnou altovou a basovou) figurují 3 harfy, bicí nastroje a příležitostně i violoncello?

  KRUŠPÁNEK

  Cimbálová muzika Krušpánek patří k reprezentativním souborům Základní umělecké školy
  „Žerotín“ Olomouc. Domovem je jí Velká Bystřice. Úzce spolupracuje s folklórním souborem Haná.

   KYTAROVÝ ORCHESTR

   Ve školním roce 2009/2010 byl založen kytarový orchestr. Náplní orchestru je hlavně vytvořit sehraný kolektiv, který bude schopen interpretovat skladby různých národů a stylových období. Značná pozornost je věnována schopnosti pohotové hry z listu, rytmickému a tempovému cítění. S rostoucími dovednostmi žáků v orchestru se rozšiřuje repertoár pro různá školní a mimoškolní vystoupení.

    MLADÁ KREV

    Orchestr začal svou dráhu v roce 2008 jako přípravný dechový orchestr s repertoárem našich babiček, tedy s "dechovkami". Tehdy si kapelník Martin Zajíček uvědomil, "proč týrat žáky s repertoárem, který žáci buď neznají, nebo jim je úplně cizí".

     BIG BAND ŽEROTÍN

     Big band Žerotín vznikl z Junior big bandu založeného v roce 1998 panem učitelem Antonínem Jedličkou. Rytmická sekce (klavír, keyboard, baskytara a bicí) byla původně součástí tzv. Tanečního orchestru, který se dále skládal ze čtyř trumpet, čtyř trombonů a dvou fléten.

      Napište nám

      Máte-li jakékoliv dotazy nebo přání, využijte prosím tohoto emailového formuláře.