ORCHESTRY

Pojďte se naučit hrát
na hudební nástroj

Hudební obor je největším oborem naší školy. Výuka v něm se organizuje tímto způsobem. Přípravné studium je určeno pro žáky 5 – 7leté.

I. stupeň studia se organizuje pro žáky od 7 let věku a starší a trvá 7 let, ke studiu na I. stupni mohou být přijati žáci i bez přípravného studia.

II. stupeň se organizuje pro žáky minimálně od 14 let věku a starší a trvá 4 roky. Studium pro dospělé se organizuje minimálně od 18 let věku a trvá 4 roky. Škola nabízí výuku hry na tradiční i méně obvyklé hudební nástroje a zpěvu (viz jednotlivá studijní zaměření).

Škola nabízí v rámci výuky hry na jednotlivé hudební nástroje hru v orchestrech a komorních souborech nejrůznějších žánrů. Škola nabízí výuku v oblasti elektronického zpracování hudby a zvukové tvorby ve vlastním nahrávacím studiu. Výuka je organizována individuálně, nebo ve skupině po dvou. Na konci školního roku žák vykoná postupovou zkoušku, na které prokáže získané dovednosti

ZAHRANÝCH NOT

FLAUTO ARMONICO

Znáte nějaké další těleso, ve kterém kromě příčných fléten (ozvláštněných také flétnou altovou a basovou) figurují 3 harfy, bicí nastroje a příležitostně i violoncello?

KRUŠPÁNEK

Cimbálová muzika Krušpánek patří k reprezentativním souborům Základní umělecké školy
    „Žerotín“ Olomouc. Domovem je jí Velká Bystřice. Úzce spolupracuje s folklórním souborem Haná.

KYTAROVÝ ORCHESTR

Ve školním roce 2009/2010 byl založen kytarový orchestr. Náplní orchestru je hlavně vytvořit sehraný kolektiv, který bude schopen interpretovat skladby různých národů a stylových období. Značná pozornost je věnována schopnosti pohotové hry z listu, rytmickému a tempovému cítění. S rostoucími dovednostmi žáků v orchestru se rozšiřuje repertoár pro různá školní a mimoškolní vystoupení.

MLADÁ KREV

Orchestr začal svou dráhu v roce 2008 jako přípravný dechový orchestr s repertoárem našich babiček, tedy s "dechovkami". Tehdy si kapelník Martin Zajíček uvědomil, "proč týrat žáky s repertoárem, který žáci buď neznají, nebo jim je úplně cizí".

BIG BAND ŽEROTÍN

Big band Žerotín vznikl z Junior big bandu založeného v roce 1998 panem učitelem Antonínem Jedličkou. Rytmická sekce (klavír, keyboard, baskytara a bicí) byla původně součástí tzv. Tanečního orchestru, který se dále skládal ze čtyř trumpet, čtyř trombonů a dvou fléten.