TANEČNÍ OBOR

Pojďte se naučit
tančit

Taneční obor ZUŠ „Žerotín“ podchycuje a rozvíjí taneční nadání dětí. Učí je správnému držení těla, cítění hudby, citlivosti, vnímavosti a tvořivé práci. Poskytuje základy odborného vzdělání a připravuje talentované žáky na konzervatoř.

Rozvíjí taneční techniku a taneční projev žáků, vypracovává vedený pohyb, švihy, vlny, impulsy, skoky. Součástí je taneční improvizace.

Lidový tanec

Učí zvládnout základní kroky a charakteristické české a moravské lidové tance, příp. taneční kroky a lidové tance jiných národů.

Klasická taneční technika (balet)

Rozvíjí taneční techniku specifickými prostředky, zdokonaluje pohyby horních a dolních končetin, prohlubuje koordinaci, rovnováhu. Učí pohybové kázni, vytrvalosti a vůli. Po dokonalém zvládnutí klasické techniky lze přistoupit k tanci na špičkách.

Učitelé tanečního oboru

• Simona Křenková
    Simona Křenkováučitelka TO, PTVvedoucí tanečního oboru
    • Mgr. Milan Ludvík
      Mgr. Milan Ludvíkklavírní korepetice v TO
      • Lucie Martináková
        Lucie Martinákováučitelka TO
        • Elena Iliina
          Elena Iliinaučitelka TO

Chcete u nás studovat taneční obor?

PROPOCENÝCH TRIKOTŮ TÝDNĚ