VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY „ŽEROTÍN“

TANEČNÍ OBOR

Náš taneční obor podchycuje a rozvíjí taneční nadání dětí. Učí je správnému držení těla, cítění hudby, citlivosti, vnímavosti a tvořivé práci.

LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ OBOR

Práce s dětmi v literárně dramatickém oboru je založena na využívání metod výchovné dramatiky, jejímž důležitým principem je výuka prostřednictvím hry a zážitku.

HUDEBNÍ OBOR

Hudební obor je největším oborem naší školy. Výuka v něm se organizuje tímto způsobem. Škola nabízí v rámci výuky hry na jednotlivé hudební nástroje hru v orchestrech a komorních souborech nejrůznějších žánrů.

CO SE DĚJE

reference studentů a rodičů

• “Mám ráda tuhle školu, jsou tu moc hodní učitelé a ráda sem chodím.”

ALŽBĚTA
    ALŽBĚTAFlétna
  • “Začala jsem hrát na klavír na pobočce školy ve Velké Bystřici, postupem času jsem přestoupila na hlavní budovu do Olomouce. Moc se mi tu líbí, škola má velmi kvalifikované pedagogy, jsou tu krásné klavírní večery i samostatné třídní besídky. A myslím si, že mi Žerotín ve hře na klavír hodně dal a jsem moc ráda, že sem chodím.”

TEREZA
    TEREZAKlavír
  • “Jsem spokojen s tím, co škola dělá pro mou dceru. Oceňuji to, i když si myslím, že se dcera profesionálně umění věnovat nebude. Myslím si také, že vzdělávání na této škole má zásadní smysl pro její další rozvoj.”

Martin
    MartinTatínek
  • “Myslím si, že tahle škola je super, protože rozvíjí náš talent různými směry, potkáváme tu spoustu lidí a přátel. I já jsem se tu seznámila se spoustou super lidí. Je tu velký výběr oborů. Myslím, že je to určitě dobré do budoucnosti a moc mě to baví.”

Tereza
    TerezaHousle, LDO
  • “Do školy chodím s dětmi čtyřikrát do týdne. Mám školu ráda, protože si myslím, že rozvíjí děti v mnoha směrech. Moje obě dcery hrají na klavír, jedna z nich i na housle. A také na dramaťák. Jsme spokojeni s pedagogy, kteří na děti působí pozitivně. Nejedná se jen o hraní etud a stupnic, ale paní učitelka od raného věku do výuky zařazuje i složitější jazzové skladbičky, k nimž mám pozitivní vztah.”

Darina
    DarinaMaminka
  • “Chodím na zušku už šest let. Na zpěv a klavír. Letos jsem začal s technikou zvukového záznamu. Plánuji housle. Líbí se mi, že jsou často koncerty, soutěží se… prostě jsem spokojenej.”

MarekUniverzál

CHCETE SE S NÁMI SPOJIT? NAPIŠTE NÁM

OSTATNÍ AKTIVITY

U nás není učení jen o výuce. Nabízíme studentům širokou paletu možností, jak se nejen hudebně, ale i osobně rozvíjet – například díky koncertům, soutěžím a mnohu dalšího.
Nejsme normální ZUŠ. Jsme jiní a naši studenti excelují!

BIG BAND ŽEROTÍN

Big band Žerotín vznikl z Junior big bandu založeného v roce 1998 panem učitelem Antonínem Jedličkou. Rytmická sekce (klavír, keyboard, baskytara a bicí) byla původně součástí tzv. Tanečního orchestru, který se dále skládal ze čtyř trumpet, čtyř trombonů a dvou fléten.

MLADÁ KREV

Orchestr začal svou dráhu v roce 2008 jako přípravný dechový orchestr s repertoárem našich babiček, tedy s "dechovkami". Tehdy si kapelník Martin Zajíček uvědomil, "proč týrat žáky s repertoárem, který žáci buď neznají, nebo jim je úplně cizí".

KYTAROVÝ ORCHESTR

Ve školním roce 2009/2010 byl založen kytarový orchestr. Náplní orchestru je hlavně vytvořit sehraný kolektiv, který bude schopen interpretovat skladby různých národů a stylových období. Značná pozornost je věnována schopnosti pohotové hry z listu, rytmickému a tempovému cítění. S rostoucími dovednostmi žáků v orchestru se rozšiřuje repertoár pro různá školní a mimoškolní vystoupení.

KRUŠPÁNEK

Cimbálová muzika Krušpánek patří k reprezentativním souborům Základní umělecké školy
        „Žerotín“ Olomouc. Domovem je jí Velká Bystřice. Úzce spolupracuje s folklórním souborem Haná.